Priekšsēdētājas uzruna

Godātie Latvijas jaunieši!

 

Parlaments šā gada 13. aprīlī organizēs 8.Jauniešu Saeimu. Tā ir iespēja jauniešiem pieteikt un aizstāvēt savas idejas, iepazīt likumdošanas procesu un labāk izprast Saeimas deputātu darba ikdienu. Saeima aicina jauniešus pašus formulēt sev svarīgākos jautājumus. Mūsdienu politikai ir jābūt ar skatu uz rītdienu.

Par Jauniešu Saeimas dalībnieku var kļūt jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem.  Ar savām idejām un priekšlikumiem jums sevi jāpiesaka Jauniešu Saeimas vēlēšanām un jāiegūst balsis savu ideju atbalstam (sīkāka informācija mājaslapā: www.jauniesusaeima.lv).

 

Projektā tiek pārstāvēti visi Latvijas reģioni proporcionāli to iedzīvotāju skaitam. Simts populārāko ideju autori varēs izmēģināt sevi reālā parlamenta darbā – izstrādājot deklarācijas jeb sava veida likumprojektus, debatējot komisijās un Saeimas tribīnē, izklāstot savus argumentus.

Jauniešu Saeima ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam. Šī ir unikāla iespēja gūt izpratni par politikas veidošanas procesu un publiski aizstāvēt savu viedokli. Dalība Jauniešu Saeimā palīdz iegūt jaunas prasmes un pilnveidot sevi, iespējams, tas var ietekmēt jūsu nākamās profesijas izvēli.

 

Šogad mēs atzīmējam Latvijas valsts simtgadi. Jūs – Latvijas jaunieši – būsit tie, kas veidos Latvijas politiku jau nākamajā simtgadē. Tādēļ aicinu jūs pieteikties 8.Jauniešu Saeimai, lai iemācītos darboties Latvijas valsts un tās cilvēku interesēs!

 

Uz tikšanos 8.Jauniešu Saeimā!

 

Ināra Mūrniece

12. Saeimas priekšsēdētāja

 

Pielikumi