Saeimas deputāti un darbinieki ikgadējā pavasara talkā labiekārtos Jāņa Čakstes muzeja jaunās ēkas apkārtni

Saeimas deputāti, darbinieki un 8.Jauniešu Saeimas dalībnieki piektdien, 25.maijā, tradicionāli piedalīsies pavasara talkā „Dāvana Latvijai”, lai, godinot Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piemiņu, viņa dzimtas mājās „Auči” labiekārtotu jaunās muzeja ēkas apkārtni. 

Aizvadītā gada talkā Saeimas deputāti, darbinieki un Jauniešu Saeimas dalībnieki kopā ar J.Čakstes radiniekiem muzeja topošās ēkas pamatos svinīgi ieraka laika kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Talkā šogad paredzēts sakopt un labiekārtot jaunās muzeja ēkas apkārtni. 

Pavasara talka ir ikgadēja Saeimas tradīcija, kas ir simboliska dāvana Latvijai, atzīmējot mūsu valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu. Šo tradīciju iedibināja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis. Pēc viņa iniciatīvas 2007. un 2008.gada pavasarī Saeimas deputāti un darbinieki atjaunoja rudens vētrās izpostīto Jūrmalas kāpu aizsargjoslu. 

2009.gada talkā ar ātri augošām apsēm tika apstādīti vairāk nekā divi hektāri zemes, bet gadu vēlāk netālu no Engures tika iestādīts jauns priežu mežs. Savukārt pēdējos gados Saeimas deputāti un darbinieki sakopj Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni. 

Talka J.Čakstes dzimtas mājās „Auči” Ozolnieku novada Sidrabenes pagastā piektdien, 25.maijā, sāksies pulksten 12.00.

Mediju ievērībai:
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas atspoguļot talkas norisi, lūdzam līdz 24.maija pulksten 14.00 sazināties ar Preses dienestu, zvanot 67087281 vai rakstot e-pastu prese@saeima.lv.