Noskaidroti 8.Jauniešu Saeimas dalībnieki

Noslēgušās 8.Jauniešu Saeimas vēlēšanas, un noskaidroti labāko ideju autori, kuri šogad kļūs par Jauniešu Saeimas deputātiem. Šī gada centrālā tēma, par kuru jauniešus aicināja pieteikt savas idejas, bija Latvijas nākotnes veidošana. Vēlēšanu rezultāti pieejami Jauniešu Saeimas mājaslapā.

Visaktīvākie bija rīdzinieki, un no Rīgas vēlēšanu apgabala savu kandidatūru dalībai projektā pieteica 50 jaunieši, kam seko Vidzemes vēlēšanu apgabals, no kura kandidēja 22 jaunieši.

Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši 13.aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai iepazītu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām. Jauniešu Saeima ir pietuvināta parlamenta reālajam darbam − likumu izstrādes un pieņemšanas procesam komisijās un Saeimas sēdēs.

Lai kandidētu 8.Jauniešu Saeimā, ikviens jaunietis no 15 līdz 20 gadiem bija aicināts pieteikt savu ideju virtuālajās vēlēšanās. Katrs jaunietis kandidēja atsevišķi, un programmas vietā bija viena viņam svarīga ideja. Tāpat kandidāti varēja iesniegt priekšlikumus vienam no četriem deklarāciju projektiem: par latviskās identitātes stiprināšanu Latvijā un pasaulē, jauniešu kritiskās domāšanas veicināšanu mediju vidē, vispusīgu jauniešu izglītību vai jauniešu iesaisti valsts attīstīšanā.

Jauniešu Saeimas deputātus ievēlē publiskā balsojumā, un projektā pārstāvēti visi Latvijas reģioni proporcionāli to iedzīvotāju skaitam. Deputātu mandātu sadalījums nosakāms, ņemot vērā 12.Saeimas vēlēšanu rezultātus. Jauniešu Saeimā iekļūst 32 kandidāti ar lielāko saņemto balsu skaitu no Rīgas vēlēšanu apgabala, 26 − no Vidzemes, 15 − no Latgales, 14 − no Zemgales un 13 − no Kurzemes vēlēšanu apgabala.

Parlaments projektu “Jauniešu Saeima” rīko jau astoto gadu.