Sporta stundu sadalījums. Veselīgs dzīvesveids, uzturs un sabalencētas ēdienreizes pamati. Vingrojumi muskultūras nostiprināšanai.
11BALSIS

Kitija Siliņa

Vidzemes vēlēšanu apgabals

Ogres novads

Ogres 1. vidusskola

Idejas saturs

Sprota stundu saldalījums divās macību stundas nedēļā- divi posmi. Pirmais posms veselīgs uzturs un tā sabalansēšana, kaloriju skaits un produktus no kuriem katram idividuvāli jaizvairas. Otrais posms vingrojumi muskultūras nostiprināšanai. Jauniešu vidū ir ļoti populāra problēma un tas ir saistīts ar visādām traumām un šis traumas ir radušās dēļ ta ka nav nostiprināta muskultūra!


Mani priekšlikumi deklarācijas projektam

Veselīgs dzīvesveids ir pareiza izpratne par to, kā dzīvot, kā strādāt, kā atpūsties, kā ēst, kā satikt un kontaktēties ar citiem cilvēkiem. Cilvēka lielākā vērtība ir veselība, kuras pamatā ir vairāki faktori, no kuriem viens ir saistīts ar veselīga uztura ievērošanu.Kā sports iespaido mūsu veselību? Fizisku vingrinājumu laikā, cilvēka organismā paātrinās metabolisma procesi, rezultātā – intensīvāk tiek sadedzinātas tauku šūnas. Sports palīdz nostiprināt imūno sistēmu, mēs kļūstam daudz noturīgāki pret vīrusu un saaukstēšanās slimībā, kā arī pret daudzām citām slimībām. Regulāri treniņi veicina veselīgu dzīves veidu, palīdz atbrīvoties no tabakas un alkoholisko dzērienu atkarības. Sports ļoti labvēlīgi iespaido mugurkaulu, izveidi skaistu stāju. Pastāvīgas, sporta nodarbības veicina muskuļu attīstību, palīdz cilvēkam uzturēt labu fizisko formu. Kustību – balsta sistēmā ietilpst kauli locītavas, muskuļi, cīpslas un saistaudi. Regulāru treniņu laikā, muskuļu šķiedras paliek blīvākas. Tas nozīmē, ka šūnas nonāk tādā stāvoklī, kurš ir atkarīgs no pietiekama minerālvielu, vitamīnu, skābekļa un barības vielu, daudzuma organismā. Kam vēl sports palīdz? Sirds – asinsvadu sistēmai. Elpošanas sistēmai. Izmaiņas vielmaiņas procesos. Imūnās sistēmas nostiprināšanai. Svarīgi ieviest kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības saturu un tādu pieeju mācīšanai, lai jaunieši apgūtu dzīvei svarīgas zināšanas, prasmes un attieksmes, kas viņiem palīdzēs risināt problēmas mainīgās reālās dzīves situācijās un nodrošināt pedagogu profesionālo pilnveidi, lai kompetencēs balstītais izglītības saturs tiktu efektīvi pasniegts jauniešiem.